5 rzeczy, który możesz nie wiedzieć o zabiegach denstystycznych

Większości osób wizyta w gabinecie stomatologicznym kojarzy się z bólem. Trzeba jednak wiedzieć, że współcześnie odwiedzamy gabinet stomatologiczny nie tylko w jednym celu. Borowanie, czyli najbardziej nielubiany przez pacjentów zabieg, dzisiaj nie musi boleć. Wystarczy zastosować odpowiednie znieczulenie. Dzisiaj u stomatologa można jednak wykonać nie tylko borowanie. Na wiele sposobów można dzisiaj z pomocą dentysty poprawić kondycję i wygląd swoich zębów. 

Na jakie usługi stomatologiczne możemy dzisiaj postawić?

Stomatologia zachowawcza

Obejmuje najbardziej popularny zakres zabiegów. Większość z nas kieruje swoje kroki do gabinetu stomatologicznego dopiero wtedy, kiedy coś zacznie nas boleć. Wówczas niezbędne jest przeprowadzenie leczenia próchnicy, odbudowa tkanek zęba oraz wypełnienie. Zabiegi zaliczane do stomatologii zachowawczej przeprowadzane są obecnie przy zastosowaniu znieczulenia. Dzięki temu mogą być one całkowicie bezbolesne.

 

Dentysta Kraków - centrum pro.orto.dent

 

Stomatologia estetyczna

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że piękne zęby dodają nam pewności siebie. Sprawiają również, że aż chcemy się uśmiechać. Nie ma się więc co dziwić, że dzisiaj dbamy nie tylko o zdrowie zębów, ale również ich wygląd. W gabinecie dentystycznym możemy dzisiaj zęby wybielić, skorygować ich kształt, wyczyścić i wypolerować. To zabiegi, dzięki którym możemy pochwalić się uśmiechem niczym prawdziwa gwiazda.

Zabiegi dentystyczne

Protetyka stomatologiczna

Samo wyleczenie, a następnie wybielenie zębów nie zawsze jest rozwiązaniem problemu. Nie brakuje bowiem osób, które zmagają się z brakami w uzębieniu. W takim przypadku konieczne jest ich uzupełnienie. Współczesna stomatologia dysponuje wieloma technikami protetycznymi. Możliwe jest wstawienie pełnoceramicznych koron, koron porcelanowych na metalu, licówek, mostów oraz protez. W tym ostatnim przypadku do dyspozycji mamy protezy całkowite, szkieletowe oraz częściowe. Dostępne dzisiaj korony różnią się, jeśli chodzi o cenę oraz trwałość. Z pewnością wszystkie jednak skutecznie wpłyną na nastrój osoby, która wcześniej borykała się z brakami w uzębieniu.

Stomatologia dziecięca

Przeprowadzanie zabiegów stomatologicznych u dzieci również jest konieczne. Przyczyniają się one bowiem do poprawy trwałości zębów stałych. Wielu rodziców żywi błędne przekonanie, że zęby mleczne nie wymagają kontroli stomatologicznych. Trzeba pamiętać, że im wcześniej zaczniemy z dzieckiem odwiedzać gabinet dentystyczny, tym lepiej. Próchnica zębów mlecznych może zainfekować zęby stałe. W efekcie mogą pojawić się poważne problemy, które będą skutkowały koniecznością długotrwałego leczenia.

Autor

Dariusz Kowal

Redakcja oswskalny.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@oswskalny.pl

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego ze stomatologią

Czym jest stomatologia zachowawcza?
Jak leczyć próchnicę?
Czy warto skorzystać z implantów?

O wszystkim dowiesz się z naszego portalu.