Stomatologia w podejściu zachowawczym

Piękny i zdrowy uśmiech to jeden z najważniejszych elementów naszej prezencji i każdy z nas marzy o takim właśnie pięknym uśmiechu.

Najważniejsza w jego uzyskaniu i zachowywaniu jest odpowiednia higiena jamy ustnej, ale bez regularnych wizyt u dentysty trudno jest liczyć na realny sukces. Stomatolog powinien kontrolować nasze zęby regularnie, a najlepiej będzie, jeśli tym stomatologiem będzie specjalista stomatologii zachowawczej. (http://www.pro-orto-dent.pl/leczenie-zebow.htmlW odbywającym się co najmniej dwa razy do roku badaniu dentysta określi, czy naszym zębom zagraża próchnica, wytępi jej ewentualne ogniska i wykona zabiegi profilaktyczne.

Jak leczyć próchnicę zębów?

Próchnica to choroba zębów, która pojawia się w wyniku połączenia niewłaściwej higieny jamy ustnej i czasu. Znacznie przyspiesza ją jedzenie dużej ilości cukru. Jeśli próchnica będzie nieleczona, doprowadzi do uszkodzenia struktury zęba, co może skutkować jego złamaniem lub zniszczeniem jego struktury. Rozwój próchnicy znacznie pogarsza też wygląd zębów. Stomatolog specjalizujący się w medycynie zachowawczej jest w stanie wyleczyć ogniska próchnicy oraz sprawić, że warunki sprzyjające jej rozwojowi zostaną usunięte. Dokonuje tego poprzez oczyszczanie zębów i wypełnianie wszystkich ubytków.

Leczenie ognisk próchnicy wykonuje się po znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest bezbolesne. Wypełnianie ubytków z kolei wykorzystuje nowoczesne materiały, które można estetycznie dopasować do wyglądu zębów. W ten sposób zachowujemy naturalną funkcję zęba i jego normalny wygląd. Wybierać można spośród masy kolorów, więc zawsze znajdzie się odpowiedni, a do tego nawet plomby kompozytowe uzupełniające głębokie ubytki są w stanie idealnie wyglądać.

Ognisko próchnicy

Dlaczego leczenie próchnicy zębów jest tak ważne dla każdego z nas?

Leczenia próchnicy nie można odkładać na później i na pewno nie można z niego zrezygnować. Jest to choroba bakteryjna i jak każda choroba bakteryjna, jest ona silnie zakaźna. Nie oznacza to, że będziemy zarażać osoby w naszym otoczeniu, ale możemy doprowadzić do sytuacji, że zdrowe zęby będą się zarażały od chorych i cała jama ustna zaraz będzie dotknięta problemem. Bakterie powodujące próchnicę mają też wpływ na dziąsła, co wywołuje liczne problemy z nimi.

Brak zdrowego uśmiechu jest naprawdę poważnym problemem zdrowotnym, gdyż związany z próchnicą stan zapalny może prowadzić nawet do chorób nerek i serca. Nie zapominajmy zatem, że nasze starania o zdrowy, piękny uśmiech przekładają się też na całą resztę organizmu i mają poważny wpływ na nasze życie.

Autor

Dariusz Kowal

Redakcja oswskalny.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@oswskalny.pl

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego ze stomatologią

Czym jest stomatologia zachowawcza?
Jak leczyć próchnicę?
Czy warto skorzystać z implantów?

O wszystkim dowiesz się z naszego portalu.